teamgymový víkendový kemp

Znáte ten pocit, kdy Vás uvnitř něco krásně hřeje? Ten pocit, který Vám říká, že jste něco dokázali? Já ho zažila uplynulý víkend, tedy ještě stále ho mám.
Uplynulý víkend se ve spolupráci oddílů TJ AVIA Čakovice a TVT Motion uskutečnil první, a určitě ne poslední, víkendový teamgymový kemp. Protože dětí byl velký počet, povolaly jsme si na pomoc další skvělé trenéry, se kterými doufáme, že navážeme spolupráci i v trénincích.
Děti přijely v sobotu v 9 hodin a celé dopoledne se věnovaly seznamovacím hrám a cvičení s hudbou, které vedla naše choreografka Kristýna Čermáková. Po obědě a pauze jsme se začaly věnovat nácvikům a zdokonalováním řad vzad na akrobacii. Výsledky byly opravdu vidět. Po večeři následoval večerní program, o který se postarala mužská část našeho trenérského kolektivu – Michal a Pavel.
V neděli jsme vstávali opravdu brzy ráno, abychom stihli natrénovat co nejvíce. Čekala nás trampolína, kde všechny děti skočily salta, většina poprvé salto schylmo a začali jsme se pomalu učit i obraty. Na akrobacii jsme se věnovali řadám vpřed.

Musím děti pochválit, cvičily na 100% a zlepšení bylo opravdu vidět! Věřím, že jsou děti z tohoto víkendu nadšeny minimálně jako my trenéři a budou se chtít zúčastnit dalších podobných kempů, které se chystáme uspořádat.
Dominika Dymáková

zde najdete fotky z kempu
https://www.facebook.com/pg/TVTMotion/photos/?tab=album&album_id=1627319580656127

Republiková soutěž v gymnastice v Doubí u Třeboně

O víkendu 13.-15. května 2017 proběhla ve sportovním centru ČASPV v Doubí u Třeboně republikové finále ve sportovní gymnastice.

Prahu zde zastupovalo 8 závodníků z naší tělovýchovné jednoty.

V kategorii mladší žákyně I. si Julinka Pavlišová s Aničkou Kolitschovou odvezly bronzové medaile za soutěž družstev. Julinka navíc obsadila vynikající 4. místo, když porazila dalších 46 soupeřek z 12 krajů.

Medaili a také bronzovou si odvezli i mladší žáci II. Družstvo ve složení Jan Kobrle, Kryštof Vyskočáni, Šimon Zrostlík zacvičilo bez hrubé chyby.

Těsně pod stupni vítězů zůstali naši nejmladší v kategorii mladší žáci I.– Štěpán Bulvas, Miki Herčík, Oliver Pavliš. Mezi jednotlivci se všichni tři vešli do první poloviny startovního pole.

Všem patří velká gratulace, Praha z této soutěže nepřivezla medaili několik let.

Pochvalu za výbornou celoroční práci si zaslouží i trenérky a rodiče poděkování za podporu.

DSCN1888

 

Gymnastický závod Praha Open – kategorie nejmladší žactvo

V sobotu 1. dubna 2017 proběhl v pražských Vršovicích gymnastický závod v kategorii nejmladšího žactva.

Naši tělovýchovnou jednotu reprezentovalo 10 děvčat. A nevedly si vůbec špatně. V konkurenci téměř 60 závodnic se jich do první desítky vešlo hned 6!!! Nejlepší z nich vystoupila dokonce na bronzový stupínek.

V soutěži družstev závod dopadl ještě lépe. Jedno družstvo pod hlavičkou GymGym1 skončilo těsně pod stupni vítězů a to druhé pod hlavičkou TJ Avia zvítězilo.

příprava na závodtrenérky Natálka s Dominikou v předzávodní diskuzizávodnice s trenérkou Renátou

Memoriál J. Straky v teamgymu

V neděli 26. března 2017 se 3 naše družstva zúčastnila závodu v malém teamgym v pražských Vršovicích. Pro ty nejmenší to byl vůbec první teamgymový závod. Až na malé drobnosti, které do příště doladíme, se vše povedlo. V kategorii I, kde jsme měli dívčí družstvo, nás zradila trampolína. Ta se nepovedla. Ale to nevadí. Děvčata si v závodní atmosféře vyzkoušela těžší prvky a příště to už určitě bude lepší. Na akrobacii nám k lepšímu umístění chybí vyšší obtížnost.

Bez medaile ale náš oddíl ze závodu neodešel. Zasloužilo se o ni mixové družstvo v kategorii II, které se umístilo na krásném 2. místě. Na trampolíně pět ze šesti závodníků předvedlo maximálně povolenou obtížnost a na akrobacii zacvičili všichni moc pěkně.

To, že v tomto roce poprvé startovala 3 družstva, je ukázkou toho, že se gymnastice v Čakovicích daří a medaile je odměnou za práci nejen dětí, ale i jejich trenérů.kategorie 0kategorie IBkategorie ICIMG-20170326-WA0002

Přebor oddílu

V pondělí 20. března 2017 proběhl ve školní tělocvičně Přebor oddílu našich nejmenších dětí. Poprvé si vyzkoušely závodní atmosféru včetně nástupu a vyhlášení výsledků.

Všichni se moc snažili a za pěkné výkony je odměnili přítomní rodiče zaslouženým potleskem.před vyhlášením kruhy závodnice lavička 2

 

Čakovické gymnastky v Mariboru

V týdnu od 10.-17. října proběhlo ve slovinském Mariboru 11. Mistrovství Evropy v teamgymu.

Českou republiku reprezentovalo družstvo juniorek a seniorského mixu.

Své zastoupení zde měla i čakovická gymnastika. V pozici vedoucí realizačního týmu české reprezentace a také jako rozhodčí zde byla Renáta Řehořová a členskou seniorského družstva Dominika Dymáková.me-maribor-2016

Letní soustředění v Liberci

Předposlední srpnový týden strávili čakovičtí gymnasté a gymnastky opět týden ve specializované tělocvičně v Liberci. Letos se jejich řady výrazně rozrostly. Pod vedením dvou zkušených trenérek Renáty a Ati a dvou mladých bývalých juniorských reprezentantek Natálky a Julči se toho nejen hodně naučili, ale krásně si to i užili. kromě cvičení zbyl čas i na návštěvu ZOO a vodních tobogánů.

20160826_144055

 

Spolkový den v Čakovicích

Ve stejný den, jako se konal gymnastický závod, proběhl v zámeckém parku 2. spolkový den.

Letos jsme se ho zúčastnili i my. Pro děti jsme připravili překážkovou dráhu a dospělí si mohli skočit přes barevnou švédskou bednu.

Účast byla vysoká, spokojenost návštěvníků snad také.

Mé poděkování patří dospělákům z GOTJAČe – Janě, Míše a Tomovi, kteří mi celý den pilně pomáhali.

Gymnastický závod Čerti s andělem

Předposlední červnovou sobotu se 7 závodnic zúčastnilo netradiční gymnastické soutěže na pražském Strossmayerově náměstí.

V jednom družstvu spolu cvičí děvčátka a dospělá osoba. V našem případě to byla 2 družstva Čakovických čírťat (Lucinka, Julinka, Anička, Markétka, Anetka a Heduška) s andělem Pavlínou.

Pro většinu z nich to byla první závodní zkušenost. I když se ne vždy všechno podařilo a medaile na nás tentokrát nezbyla, děvčata zaslouží velkou pochvalu. Zdárně se vypořádala s lavičkou, sestavou na koberci i závodní atmosférou. Poděkování patří i andělovi Pavlíně z družstva gymnastiky pro dospělé, která zacvičila s jistotou a pro malé závodnice tak byla oporou nejen ve výkonu, ale i morálně.

Sobotní soustředění v Liberci

 

V sobotu 13.6.2015 se více než 20 členů GOTJAČ (Gymnastický Oddíl TJ Avia Čakovice) letos již podruhé vydalo do specializované gymnastické tělocvičny v Liberci.

Všichni si krásně užili vybavení, které v Čakovicích nemáme k dispozici a díky molitanové jámě si vyzkoušeli nové věci.

A protože GOTJAČ má nejen družstvo dětí, ale i dospělých, zacvičili si spolu i rodinní příslušníci. Např. tatínek se synem či teta s neteří. Pro obě generace to bylo určitě motivující a povzbuzující.

Ke konci již některým trochu docházeli síly, ale domů všichni odjížděli maximálně spokojení a s vidinou brzkého návratu.