Pohárový závod Dráček 2013

V neděli 6.10.2013 se 5 dětiček programu SPORT zúčastnilo svého vůbec prvního závodu v gymnastice. Také pro celý GymGym1 to byl historicky první závod a hned úspěšný. Lukášek Immer ve své kategorii zvítězil a domů si odvezl krásný pohár.
Celkem se ve školní tělocvičně na Velké Ohradě v Praze 13 sešlo 145 dětí v 5 kategoriích.
Nejpočetnější byla ta, ve které závodila naše děvčátka – 69.
Našim cílem tentokrát nebylo ani tak co nejlepší umístění, ale spíše seznámení se se závodní gymnastikou a se závodním prostředím. A to platilo nejen pro děti, ale i pro rodiče.
Děti od září, kdy se na závody začaly připravovat, udělaly ohromný pokrok. Musely ve velice krátkém čase do hlaviček nasoukat obrovské množství informací a naučit se spoustu nových pohybových dovedností.
A jak se nám dařilo? Troufnu si říci, že výborně. A to nejen díky Lukáškově skvělému výkonu a vítězství. Také Nikolka Vlasáková výborně zacvičila na prostných a nebýt nezdaru na přeskoku, mohla se umístit hodně vysoko. Nováčkovskou daň si na přeskoku vybrala také Julinka Koubová, ale ukázala, že je bojovnice a na prostných zacvičila bez zaváhání. Pochvalu zaslouží také Claudinka Janoušková, která se v průběhu září právě na přeskoku ohromně zlepšila a svým bojovným závodním výkonem mne velice potěšila. Nesmím zapomenout ani na Verunku Vospělovou, která ukázala svůj nesporný sportovní talent. Její seskok z bedny rozhodně patřil mezi ty nejvyšší.
Jsem přesvědčena, že závod zcela naplnil myšlenku celého mého cvičení – děti odjížděly domů usměvavé, spokojené, s hřejivým pocitem u srdíčka a s medailí na krku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *